logo

Studentský pokoj pro dívku s khaki výmalbou

Požadavky :
Na stěnách khaki výmalbu, co nejvíce úložných prostor a směrem ke dveřím dělič prostoru.

Koncept:
Khaki barva je hodně výrazná, tmavá a až nevhodná pro dětský pokoj. Původní záměr byl, že bude použita pouze na jednu, anebo maximálně na dvě zdi.
Avšak když jsem navrhl nábytek v bílém dřevodekoru a stropní a podlahové lišty v čistě bílé barvě, vykompenzovala se tak plnost zemité khaki barvy.
Navíc, použitím přírodního dubového dřeva, ať už na posteli nebo na psacím stole, se pokojíček příjemně zateplí a zútulní, což je další plus.
Jako doplňkovou barvu jsem použil pastelově modrou a to na podsedáku židle a na povlečení postele.

Jelikož na stěnu za dveřmi se nevleze žádná skříň kvůli otevírání dveřního křídla, nabízela se na nějakou hezkou dekoraci. Ať už to bude malba, nebo tapeta. Nakonec padla volba na velkoformátovou tapetu. Ta je s motivem stromu malovaným ve stylu akvarelové malby.

Co se doufám bude líbit nejvíce, je dělič prostoru, který byl navržen pro tento pokojík. Jedná se o kombinaci 4mm tlusté překližky a plexiskla ve tvaru kapek. Kapky jsou navázány na vlasci dělič prostoru bude působit lehounce a bude se mírně pohupovat, otáčet. Díky tomu bude vytvářet duhové odlesky od plexisklových kapek a zajímavé stíny na stěně od těch překližkových.

Jestliže se vám návrh líbí, sdílejte jej na facebooku.

Petr Molek
interiérový design
737167676
http://ockodesign.cz/
https://www.facebook.com/ockodesign/

 

Pin It on Pinterest