logo

Dětský pokoj pro malého technika – RD Moravičany

  • návrhy dětských pokojů, studentské pokoje, 3D návrh pkojíčku, petr molek

Takové dětské pokoje dělám rád. Pokud maminka dá volnou ruku dítěti a dítě má jasně dané koníčky, je radost tvořit takový návrh. Už při osobní schůzce, když jsem popisoval jednotlivé nápady, které lze vytvořit v pokojíku, bylo vidět že jedenáctiletému Filipovi jiskří v očích. Po prezentaci návrhu mamince bylo jasné, že se co nevidět pustíme do samotné realizace.

Úložné prostory:
V pokoji je hodně úložných prostor v podobě jedné kompaktní skříňové sestavy. V této sestavě jsou i dvě klasické, ramínkové skříně. To jsou ty dvě nejblíže oknu a jsou šíře 500 mm. V ostatních budou výškově přestavitelné police. Počítá se s tím, že do těch skříní nad relax výklenkem bude horší přístup, nicméně skříně se budou využívat sezóně. Jednoduše na věci tzv.“ležáky“ , které se používají jen zřídka, ale je potřeba je někde uskladnit.

Lůžko:
Postel je vytvořena jako jednoduché lůžko s úložným prostorem. Úložným prostorem jsou samostatně a pohodlně výsuvné šuplíky buď na lůžkoviny, anebo na hračky.
Záda postele jsou příjemně zkosena a plynule navazují šikminou na stůl. Tvoří tak opticky jeden celek. Ostatně šikmé prvky jsou obsaženy v pokojíku na více místech, jak na skříni směrem ke dveřím, tak v podobě šikmého výřezu na topení ve stole, anebo v podobě grafiky na tapetě vyrobené na zakázku.
Takto vše na sebe pěkně navazuje a spojuje se v jeden harmonický celek.

Pracovní část:
Stůl je plně podřízen koníčku Filipa. Tím jsou počítače a rozebírání mechanizmů všeho druhu. Na pravé části je otevírací, mřížkami odvětraná skříň, kde je skryt „bedna“ počítače. Na levé části je
klasická otevírací skříň na drobnosti. Pracovní deska stolu je opravdu velká, resp. nejvíce, jak pokoj dovolí ( délka 2500 x hloubka 1000mm). Na takovém stole se dá již tvořit. Stolní lampa slouží pro přisvětlení při práci na stole, může být zároveň použita jako lampa na čtení v posteli.

Relax zóna:
I když nejsem moc zastáncem televize v dětském pokoji, na přání maminky a Filipa jsem ji umístil do relax zóny. Na ní se může dívat jak na TV, tak hrát hry. Díky tomu, že je relax zóna vyvýšená (spodní hrana je výšky parapetu) bude se cítit Filip jinak než např. na posteli. Také díky uzavřenosti relax výklenku bude příjemné zde poležet, posedět, prostě pobýt. O pohodlný, mírně zakloněný sedo-leh, se postarají válcové polštáře sepnuté řemeny. Lze je rozepnout, dva dát za záda a jeden pod nohy, anebo ze všech tří udělat opěradlo tak, jak je tomu na vizualizaci.

Soudím, že relax zóna bude nejoblíbenějším místem nejen pro Filipa, ale i pro jeho kamarády na návštěvě.

Pin It on Pinterest