logo

Služby

Vytvořit z bytu či rodinného domu útulný a účelně zařízený prostor není jednoduché, proto je dobré mít několik informací pro začátek.

Průběh spolupráce:

Spolupráci doporučuji začít osobní schůzkou. Pokud se jedná o rekonstrukci, tak většinou probíhá v prostoru, který byste chtěli zařídit. Pokud se jedná o novostavbu, je dobré s sebou vzít projektovou dokumentaci (alespoň okótovaný půdorys). Hlavním cílem této schůzky je, abychom se jednak poznali, ale také obecně probrali Vaše požadavky a přání, které by jste si v novém interiéru rádi splnili.

Konkrétnější zjištění dalších informací o novém prostoru probíhá na dalších schůzkách. Počet schůzek předem nelze stanovit, závisí na složitosti návrhu a na rozsahu předpokládaných prací.
Spolupráci doporučuji začít již před samotnou výstavbou domu, nebo započetím samotné rekonstrukce bytu.
Ušetříte tak nemalé investice za budoucí bourání nevhodných příček, přesekávání nevyhovující elektroinstalace, posouvání odpadu nebo vzduchotechniky v kuchyni. Rozhodně není čeho se obávat od toho jsou zde služby bytového designera. Rád Vám pomohu s návrhem a ušetřím Vám nejen trápení, ale i čas a zbytečné investice spojené ze změnami.

Následně probereme i budoucí styl, nebo chcete-li atmosféru, celého interiéru. Vždy jde o to, poznat Vás a Vaše přání tak, aby daný interiér byl odrazem Vaší osobnosti. Jsem dobrým poradcem, nikoli tím, kdo pevně určí, jak bude vše vypadat. Každý člověk je osobnost a chce si vytvořit bydlení k obrazu svému, čili nelze nic dělat přes kopírák. Ostatně v daném interiéru nebude žít designer, ale VY.
Bude to otisk Vaší, popř. Vašich osobností.


Co mohu nabídnout:

  • ústní návrhy stavebních změn – na této schůzce můžeme pohovořit o výhodách a přínosech případného posunutí příček, nebo změn v elektro a vodoinstalaci. Samozřejmě jen pouze tehdy, pokud je potřeba něco měnit.
  • návrhy nového stavebního uspořádání – předložím Vám schéma chcete-li výkres toho, jak by budoucí interiér mohl být uspořádán v novém. Zde se ukáže přímá vazba zařizovacích předmětů na příčky.
  • návrhy uspořádání jednotlivých zařizovacích předmětů – celkové půdorysné řešení interiéru a rozmístění hlavních kusů nábytku, osvětlení atd.. Například zjistíte, kde bude vestavěná skříň, kde jídelna, anebo kde by mohla být nová kuchyně (což nemusí být vždy tam, kde je nyní nebo kde ji schematicky zakreslil projektant). Dále v návrhu uvidíte, kde bude umístěn jídelní stůl tak, aby bylo dostatečné místo na vysunutí židlí, kde bude sedací souprava s dostatkem prostoru na průchod kolem ní, doporučení kde snížit strop, jak interiér osvětlit a mnoho a mnoho dalších věcí, které následně tvoří nejen hezký, ale i funkční domov.

pudorys

Toto je nejdůležitější část celé cesty k novému interiéru. Jakmile řeknete „ano, takto se mi to líbí“ nebrání již nic tomu, abych mohl začít tvořit obrázky (vizualizace) jednotlivých místností.

  • v případě zájmu mohu vytvořit Concept Board – každý z nás má určitou úroveň představivosti. Ti co ji mají menší ocení právě tzv. Concept Board. Ten navodí atmosféru budoucího interiéru. Jsou v něm obsaženy náznakově nejen budoucí  použité materiály, ale i konkrétní kusy nábytku. Je to v podstatě koláž toho, co by mohlo být obsaženo v budoucím interiéru.

concept board, bytový architekt Praha,petr molek, jak navrhnout interiér

  • tvorba 3D návrhu a vizualizací jednotlivých místností – kvalitní vizualizace jsou Vaše obrovská výhoda, protože do své nově vybavené ložnice, anebo kuchyně, můžete vstoupit dříve, než se doopravdy vytvoří. Tímto získáte detailní představu o tom, jak vše bude vypadat. Ve vizualizacích uvidíte nejen samotnou místnost s nábytkem, ale i barevnost podlahy, oken, dveří a stěn. Dále pak doplňky jako jsou obrazy, tapety, textilie na oknech, přímé a nepřímé osvětlení, či koberce a polštářky atd. Více shlédnete →… zde.

3D vizualizace, návrhy interiérů, petr molek, očkodesign, jak navrhnout interiér

 

  • příprava podkladů pro řemeslníky – pokud je navrženo, je potřeba podle něčeho vyrobit. Proto Vám v případě zájmu dodám dokumentaci pro zedníky, sádrokartonáře, podlaháře, obkladače, truhláře, elektrikáře, vodaře a ostatní. Zde je nutné zmínit jakou velkou výhodu tím získáte. Asi každý rád ušetří peníze, a k tomu Vám pomůže právě technická specifikace. Co to je? Jednoduše vytvořím kompletní, ale hlavně konkrétní technickou specifikaci. Ta obsahuje vše. Nic obecného s mnoha výklady. Tuto specifikaci následně můžete rozeslat tolika výrobcům, kolika uznáte za vhodné. A vždy se srovnává srovnatelné, zde není prostor pro „…my jsme si nerozuměli“ anebo „…my to ceníme takto, my máme jiné dodavatele“. Je to jakási kuchařka pro všechny výrobce jak stvořit to, co jsme společně navrhli.

vykres

Kolik to bude stát?

Nelze paušálně říci jednotnou cenu, vše závisí na rozsahu služeb. Jinak řečeno cena vychází z velikosti a komplikovanosti prostoru a také z Vašich přání.
To co je uvedeno níže, je pouze orientační ceník pro představu.

Hodinová sazba odborných konzultací /poradenství je 800 Kč za hodinu.
Samostatný návrh jednoho pokoje např. kuchyně s jídelnou, nebo obývacího pokoje, je v rozmezí cca 6000 -7000 Kč. Cena odpovídá náročnosti projektu. Pokud je třeba, jedna drobná úprava je zdarma.
Pro příklad návrh kompletní obytné místnosti, kde je kuchyň + jídelna + obývací pokoj + doplňky je v rozmezí 10 000 až 14 000 Kč, cena však vždy odpovídá náročnosti. Jedna drobná úprava je vždy zdarma.
Technická specifikace kuchyně a nábytku je cca za 3000 – 4000 Kč, cena odpovídá náročnosti.
Pro příklad projekt kompletního interiéru středně velikého bytu 3 + 1 se pohybuje v rozmezí cca 25 000 – 50 000 Kč. Veškeré ceny jsou smluvní a odvozují se od náročnosti návrhů.

„V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat buď telefonicky, nebo na e-mail.
Rád vám pomůžu s návrhem vašeho nového domova“.

 

Petr Molek bytový designer

Petr Molek – designer
Kontakt naleznete →… zde.

Pin It on Pinterest

Share This