Již na začátku rekonstrukce bylo nutné vypořádat se s několika problémy. Nedostatečné hlukové stínění k sousedním bytům, nekvalitně provedené příčky, nedostatečná elektroinstalace.
Cílem bylo vytvořit příjemný vzdušný byt s netradiční atmosférou. Interiér by v detailech měl odkazovat na původní funkci interiéru, měl by působit mírně zašle, patinovaně.
Vzhledem k tomu, že objekt radikálně změnil svoji funkci, snahou bylo aby interiér nepřišel o svůj původní ráz. Původního bohužel moc nezbylo, proto bylo třeba přistupovat ke všem detailům s náležitou pečlivostí.
Například byla zachována původní výška stropů, anebo bývalé dveře, nyní v současné kuchyni, které bylo nutné zazdít. Tím vznikla sympatická nika. Dozděním parapetu a vložením skleněných zad, vzniklo falešné okno. Skleněná záda navíc budou podsvícena a teplotou světla budou imitovat denní svit.
Díky takovým pozůstatkům jako jsou různé výklenky, zazděné dveře, vzniká rozmanitá škála zajímavých detailů. Vzhledem k netradiční dispozici bytu, nebo neobvyklé výšce oken vznikne osobité bydlení ušité přímo na míru budoucí uživatelce bytu.
Další zajímavé prvky v interiéru jsou dominantní patinovaná světla vyrobená na zakázku. Ty místu dodávají jedinečný šarm a originální atmosféru.
Vzpomínky na původní tovární funkci dodá obývacímu pokoji i zídka z betonových cihel, nebo ocelové dveře z kuchyně do předsíně. Subtilní ocelový rám dveří s tabulkovým dělením skla je typické pro průmyslové objekty. Strukturované omítky aplikované na většině zdí v bytě dodají interiéru materiálovou surovost.
Protože je v interiéru použito ve velké míře dřevo a tlumené barvy, nepůsobí byt chladně, nepříjemně. Byt je dozdoben uměleckými díly, jako je modrá betonová socha s tepajícím srdcem, nebo velkoformátový abstraktní obraz naproti jídelnímu stolu. Odlišné materiály přesto ve výsledku tvoří harmonický celek.
Ložnici a předsíň můžete shlédnout na statických vizualizacích, kuchyň s obývákem na YouTube prezentaci↓