Snahou bylo vytvořit chatu pro početnou rodinu, která zapadne do prudce svažitého terénu
Původně na pozemku měla vzniknout řekněme „katalogová roubenka“, ale po konzultaci s osvíceným investorem padla po dvou schůzkách shoda.
Chceme vytvořit rodinnou chatu se současnými výrazovým tvaroslovím, ale s použitím tradičních materiálů. Nechceme repliku/imitaci tradiční horské zástavby, což je čím dál častější jev v horských oblastech. Budova tak bude více uvěřitelná, pravdivá.
Hmotovou inspirací byla skála. Budova je pravidelně -nepravidelně zalamována, deformována. Jednou kvůli přístřešku dveří v suterénu, podruhé zas kvůli umocnění západní orientace obýváku, tak jak tomu je v patře. Takže smrt pravému úhlu.
Použité materiály jsou tradiční pro tuto oblast, čili kámen a dřevo. Polo-suterén, ale i částečně první patro je zapuštěno do svahu. Aby budova ještě více reagovala na prudký svah, je v obývací části dvojí výška podlah. Ta se projeví v podobě dvou schodů na které je možné si sednou a se sklenicí vína shlížet do kraje. Ložnice v severovýchodní části budovy jsou oproti společenské části obýváku vyvýšeny právě o tyto dva schody. Interiér díky tomu dostává osobitý nádech a dynamiku. Výškové rozdíly podlah předurčují i rozmístění nábytku, např. sedací soupravu vyrobenou na míru utopit pod schody a umocnit tak pocit všech sedících v pomyslném uzavřeném kruhu kolem konferenčního stolku. Detaily, jako laťové krytí fixního okna, v interiéru rozehrávají krásnou hru světel.
Společenská část a terasa je orientovana na jiho-západ do údolí. Tato orientace nabízí impozantní výhledy na krajinu a západ slunce.
Chata pamatuje i na komfort rekreantů, takže samozřejmé je podlahové topení, krb, domácí kino, wellness, ale i pařírna (samostatná část v suterénu, pro rozjuchané rodiče, kterým se nechce ještě spát, ale v patře nechtějí už rušit konečně uspané děti).