logo

Světelná instalace v moderní ložnici – RD Nemile

„Přála bych si, aby ložnice byla moderní, vzdušná, jednoduchá a nepřeplácaná, ale přesto relaxační a útulná. Také bych si přála, aby na mě působila teple, protože zbytek domu mám navržen v neutrální bílé a černé“ prozrazuje požadavky paní Hana, budoucí obyvatelka ložnice.
Proto jsme se dohodli, že navrhnu postel i skříně na zakázku. Postel je vzdušná a opticky se jak kdyby vznáší. Šíře postele vychází z omezení, které bylo dáno roztečí mezi již zabudovanými nočními lampičkami ve zdi.
Čelo postele je polstrováno bílou kůží a je záměrně o něco málo vyšší než je obvyklé. Od podlahy měří 1420 mm. Tím se stává výrazným prvkem ložnice.
Dále jsem v návrhu využil otvor v sádrokartonové stropě, na vytvoření něčeho netradičního. Otvor je ohraničen černou provázkovou zástěnou a led-diodovými pásky. Vznikne tak zajímavá světelná instalace, která prostor nejen výrazně ozdobí, ale i zútulní. Díky tomu získá interiér ložnice větší světelnou dynamiku a komfort.
Design skříní je tvarově jednoduchý, aby skříně v prostoru nebyly moc výrazné, avšak díky frézovaným vlnkám v dvířkách dostávají mírnou zdobnost a plastičnost. Dvířka jsou ve vysokém lesku, což dodá prostoru nejen jiskru, ale díky zrcadlení prostoru v nich i prostor zvětší. Otevírání skříní je řešeno bez-úchytkově. Zdi jsou vymalovány příjemnou zateplující hnědou, což vykompenzuje zbývající neutrální barvy jako je bílá a černá.

Pokud si přejete i Vy návrh ložnice, kuchyně či pracovny neváhejte mi zavolat, rád Vám pomohu.

Pin It on Pinterest