logo

Chlapecký dětský pokoj s letádýlky a mráčky- Brno

Svítící mráček a Igráček, aneb pokojíček pro nového brášku.

Návrh pokojíku pro malého Adámka.
Pokojíček je navržen tak, aby ho prostor přívětivě přivítal do života. Snažil jsem se, aby pokojík byl veselý, pozitivní a s hravým nápadem. Ale zároveň, aby v něm bylo vše potřebné, jako je dostatek úložných prostor na vše, co Adámek potřebuje. Nejvýraznějším prvkem jsou určitě tapety s letadýlky a světla v podobě mraků. Česká tapeta od designérů z LAVMI je hezky naivní, veselá a výrazná.

A proto aby jí v pokoji nebylo moc, jsou jen na dvou stěnách. Dvě zbývající stěny jsou pouze vymalované v odstínu tapety. Hravý prvek pak do novorozeneckého pokojíku vnáší osvětlení nad přebalovákem, které je v podobě bouřkového mraku. Chtěl jsem, aby se měl Adámek na co dívat při nepříjemné proceduře, jako je přebalování. Až nebude třeba přebalováku, toto světlo může později sloužit jako noční tlumené světýlko proti bubákům.

Ještě bych se rád vrátil k přebalováku. Není to jen tak dočasný kus nábytku. Jakmile nebude třeba přebalování, přemontuje se horní deska cca o 150 mm níže, vyhodí se polstrování, přisadí se židle a vznikne předškolní stůl na první kreslení a hry.
A aby se Adámek nenudil, až bude čistě přebalen v suchu a pěkně v postýlce, je zde zavěšené dřevěné letadlo přímo nad postýlkou.
Na zemi je pak připravena hrací plocha v podobě na zakázku střiženého, vysokochlupého koberce. Takový atypický koberec není nic neobvyklého. V každé dobré prodejně podlah, či koberců vám koberec rádi ustřihnou přesně podle vašich představ a speciálně ho obšijí.

Pokud se chcete podívat, jak dopadl návrh pro starší sestřičku, tak klikněte →

Věřím, že se vám pokojík líbil.
Pokud chcete i vy vytvořit krásné prostředí pro svoji ratolest, tak mi zavolejte, nebo napište e-mail. Rád vám s tímto nelehkým úkolem pomůžu.

Autor projektu – Petr Molek

„Líbí se Vám tento projekt?
Pokud ano, sdílejte jej s přáteli na facebooku.“

 

 

 

Pin It on Pinterest